Menu
LivingMag.cz
Koupelna

Zjistěte, jaké dveře se hodí do koupelny

Komerční sdělení

Komerční sdělení

31. 10. 2023

Rekonstrukce nebo stavba nového bydlení s sebou nese řadu otázek. Jednou z nich je, jaké dveře vybrat do koupelny? Tato část interiéru je velmi specifická a dveře tu musí snést mnohem více než v jiných částech interiéru. Jak vybrat dveře do koupelny a jaké vlastnosti by měly mít?

Koupelna je místem, kde je hodně vlhko, často se zde mění teploty a jakmile se sejde doma celá rodina, stane se jednou z nejvyužívanějších místností. Interiérové dveře do koupelny je proto potřeba vybírat s rozmyslem, abyste po pár měsících nezjistili, že dveře, které jste vybrali, jsou zničené.

Podle čeho vybírat dveře do koupelny

Co by tedy měly interiérové dveře do koupelny (nebo i na WC) splňovat? Určitě by měly být odolné proti vlhkosti, neměly by jim vadit časté změny teplot a rozhodně by měly vydržet časté otevírání a zavírání.

Materiál interiérových dveří do koupelny

Jako materiál se pro dveře do koupelny nejlépe hodí laminát, sklo nebo jejich kombinace.

Laminátové interiérové dveře se nezaleknou vlhkosti ani intenzivního používání. Mají odolný povrch, který lze navíc zvolit v mnoha dekorech. Moderní jsou zejména bílé interiérové dveře do koupelny, které prostor pěkně prosvětlí nebo koupelnové dveře v dekoru dřeva.

Celoskleněné dveře jsou dnes velmi trendy a mnoho domácností je volí jak pro jejich krásu, tak pro jejich odolnost. Výhodou skleněných dveří do koupelny je, že na ně vlhkost ani změny teplot nemají žádný vliv. Dveře ze skla jsou i bezpečné, na jejich výrobu se používá speciální odolné kalené sklo, takže se nemusíte bát, že by se rozbily.

Jako skvělá kombinace se jeví i spojit laminátové dveřní křídlo s částečným prosklením. Prosklené dveře vypadají nejen stylově, ale do mnohdy temných koupelen bez oken vpustí světlo. Navíc, když se v koupelně svítí, budete hned vědět, že je místnost obsazená.

Určitě se vyhněte dveřím z masivu nebo dýhy. Přírodní dřevo je sice krásné, ale také mnohem náchylnější k tvorbě hub a plísní, kterým vlhké klima přímo svědčí. I dýha je do vlhkého prostředí nevhodná, protože může snadno nabobtnat a začít praskat.

Typ koupelnových dveří – otočné nebo posuvné

Interiérové dveře se dnes vyrábějí ve vysoké kvalitě, a proto nezáleží na tom, zda si pořídíte otočné nebo posuvné dveře do koupelny. U prodejce interiérových dveří Plancher si můžete vybrat jakékoliv dveře v otočné nebo posuvné variantě, a to jak na e-shopu, tak v kamenné prodejně. To se hodí zejména, když nejste pevně rozhodnuti a potřebujete s výběrem dveří pomoci.

Otočné koupelnové dveře nabízejí lepší zvukovou izolaci. Posuvné dveře do koupelny zase ušetří místo. Vchod do koupelny bývá často umístěn v těsných chodbách, kde bývá o místo nouze. Proto jsou dnes, z hlediska praktičnosti, posuvné dveře do pouzdra velmi oblíbenou volbou.

Praktický tip na závěr

Když vybíráte dveře do koupelny, myslete na to, že vlivem vlhka se může zejména v menších a nevětraných koupelnách rychle tvořit plíseň. Pokud nemáte v koupelně okno nebo jiný způsob ventilace, nechte si interiérové dveře do koupelny opatřit větrací mřížkou, která umožní výměnu vzduchu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zjistěte, jaké dveře se hodí do koupelny