Menu
LivingMag.cz
Ložnice

Zařizujeme ložnici – 5 tipů na stylové spaní

Ložnice by měla být vaším soukromým koutkem, kam si budete chodit odpočinout, relaxovat a kde vám bude dobře. Zařiďte si ložnici tak, aby souzněla s vaším stylem a vnitřně vás naplňovala příjemnými pocity. Nechte se inspirovat 5 tipy na různě zařízené ložnice a vyberte si ten, který je vám nejblíže.

Při zařizování ložnice se zaměřte na harmonii barev, materiálů a vzorů. Protože v ložnici hraje prim především postel, vyberte povlečení, které dá celému pokoji osobitý vzhled. U značky Stella Ateliers najdete české povlečení mnoha stylů a barevných kombinací. Všechna jsou vyrobena z vysokojakostní egyptské Mako bavlny, což je jedna z nejkvalitnějších surovin pro výrobu luxusního povlečení.

Prosvětlená ložnice ve stylu boho

Jste-li naladěni na přírodní vlnu, jistě vás osloví boho styl, který vychází z přírodních materiálů a motivů. V ložnici proto vévodí materiály, jako je dřevo, rákos, bavlna a len. Celý prostor se rozzáří díky bílé výmalbě stěn doplněné o světlé bavlněné jersey povlečení ARTUR s abstraktním motivem v boho stylu. Užijte si odpočinek v měkké náruči bavlny a nechte se unést prosvětlenou atmosférou.

Moderní ložnice v trendy šedém provedení

Výhodou šedé barvy je, že se dá kombinovat se všemi dalšími barvami i materiály. V ložnici, kde vládne šedá barva, je velmi snadné dotvořit celkovou atmosféru drobnostmi, jako jsou vázy, poličky, lampy a drobné dekorační předměty. Jednotvárnost šedého odstínu můžete “rozbít” tím, že ložní prádlo zahalíte do elegantního saténového povlečení Stone meets Grey z unikátní kolekce ložního prádla Stella s Martinou, kterou navrhla interiérová designérka Martina Pištěláková. Dominantní šedobéžová barva povlečení je doplněna ozdobným tmavě šedým lemem. Jedná se o skutečně luxusní ložní prádlo, které povznese ložnici na vyšší úroveň.

Romantická ložnice plná barev a květin

Chcete-li ložnici, která má optimistickou a lehce romantickou atmosféru, zvolte jako hlavní motiv celého pokoje veselé květované povlečení OXANA, které připomíná kvetoucí zahradu. Společně s pastelovými odstíny výmalby, bytovým textilem, dekoracemi a živými květinami dosáhnete příjemně hřejivého vzhledu celé ložnice.

Klasika, která se v ložnici nikdy neokouká

Pamatujete na naše babičky a jejich klasické pruhované duchny, pod kterými se vždy krásně spalo? Toužíte-li po podobném, ale trochu modernějším stylu, oblékněte své polštáře a peřiny do pruhovaného povlečení BELLUNO ve stříbrném odstínu. Zbytek ložnice může zůstat v jednoduchém stylu a přesto bude působit útulně a “domácky”. Damaškové povlečení dokáže navíc vykouzlit dojem elegance a vkusně zapadne jak do moderního, tak do staršího interiéru.

Buďte doma jako na zámku

Chcete vybočit ze zajetých kolejí a udělat si z ložnice opravdu jedinečné místo, ve kterém budete hýčkat sami sebe? Zámecký styl je k tomu jako stvořený. Zkombinujte originální retro nábytek a luxusní povlečení LOUIS XIV. s originálním zámeckým vzorem a rázem máte z ložnice komnatu svých snů. Doplňky ve zlatém a stříbrném provedení už jen dotvoří celkovou atmosféru.

Ať už si vyberete některý z našich tipů nebo zvolíte jiný, vždy myslete na to, že do ložnice nepatří televize, výrazně vonící květiny, pracovní kouty, sportovní náčiní nebo velká zrcadla. V ložnici byste měli mít klidné místo pro spánek a odpočinek, abyste načerpali potřebnou sílu. Proto se nenechte rozptylovat zbytečnostmi, které v ložnici nemají co dělat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zařizujeme ložnici – 5 tipů na stylové spaní