Menu
LivingMag.cz
Rekonstrukce

Jak malovat strop. Jednoduchý návod, s kterým to zvládne každý

mpr

mpr

1. 11. 2016

Rozhodli jste se vdechnout nový život vašemu interiéru a nevíte jak na to? Následující kroky vám poradí, jak správně vymalovat strop.

Příprava na malování

Jelikož se barva po zaschnutí velmi špatně odstraňuje, je lepší si pokoj předpřipravit. Nábytek přesuňte do jednoho místa a pečlivě olepte folií, tou zakryjte i podlahu. Ze stěn oškrábejte předchozí malby a nerovnosti zakryjte štukem.

Malířské náčiní

Vymalovat můžete pomocí štětky, válečku či stříkáním tryskou. Pro začátečníky je nejvhodnější malba válečkem, kdy dochází k rovnoměrnému rozprostření barvy za krátký čas. Nejlepších výsledků ovšem docílíte pomocí trysky. Pokud do soupravy nechcete investovat, lze si jí vypůjčit na prodejně.

Kdy malovat strop

Nejvhodnější je začít ráno, protože při umělém osvětlení se špatně odhaduje barevný odstín. Máte tedy během práce dostatek světla a rovnou můžete nechat vyvětrat a barva rychleji zaschne.

Příprava válečku na malování

Pro snadnější manipulaci si k válečku pořiďte teleskopickou tyč, ale dobře poslouží i klasické štafle. Nejprve jej 2-3 hodiny předem namočte do vody, aby zvláčněl a následně z něj vodu vyždímejte. Váleček ponořte do barvy a několikrát přejeďte po mřížce, tím se vymačká nadbytek barvy.

Postup při malování

Začněte od okna a postupujte ke dveřím. Strop natírejte ve směru dopadajícího světla v pruzích širokých zhruba 1 metr, které se mírně překrývají. Další vrstvu naneste až po řádném zaschnutí té předcházející.

Počet vrstev barvy

Ten záleží na stavu podkladu. Je-li původní malba světlá a hladká, postačí dvě tenké vrstvy, malujete-li po delší době, pak jsou lepší vrstvy tři či více. Druhou a další vrstvu malujeme kolmo na okno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak malovat strop. Jednoduchý návod, s kterým to zvládne každý