Menu
LivingMag.cz
Rekonstrukce

Co provést dřív – pokládku podlahy nebo montáž interiérových dveří?

Podobně, jako se ptáme, zda bylo dříve vejce nebo slepice, se můžeme ptát i na to, zda nejdříve položit podlahu nebo namontovat dveře. Naštěstí tato druhá otázka má řešení.

Co dřív, podlahy nebo interiérové dveře?

Jaká je odpověď? Samozřejmě, že jako první se pokládají podlahy, teprve poté se může provést montáž interiérových dveří. Má to hned několik důvodů, které vám potvrdí i ve společnosti Plancher, která se právě na prodej a pokládku podlah i prodej a montáž interiérových dveří specializuje. Společnost provozuje i e-shop.

Proč musí být podlaha jako první

Pokládka podlahy

Podle položené podlahy se určuje výška usazení zárubní a firma osazující dveře proto potřebuje znát výšku dokončené podlahy. Výhodou pokládky podlahy před instalací dveří je i to, že se podlaha dá položit i pod prahy dveří.

Proto se jako první pokládají podlahy, poté se provádí montáž obložky interiérových dveří a usazení dveřního křídla a nakonec se provede instalace podlahových lišt.

Načasujte si pokládku podlahy i instalaci dveří, vyhnete se časovým prostojům

Velmi často se stává, že pokládku podlahy provádí jedna firma a interiérové dveře instaluje firma jiná. V takovém případě doporučujeme velmi dobře vykomunikovat postup prací tak, aby obě firmy spolupracovaly a práce na sebe navázaly. Jedině tak se vyhnete časovým prostojům, kdy jedna firma má už práce hotovy, ale čeká se na firmu druhou. Nebo naopak první firma ještě nezačala, ale druhá už se chystá na provedení prací.

Úplně nejlepší je, když montáž interiérových dveří i pokládku podlahy provádí stejná firma. Získáte tím záruku, že všechny práce budou na sebe plynule navazovat a zaměstnanci se mezi sebou vždy domluví, co je aktuálně potřeba udělat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co provést dřív – pokládku podlahy nebo montáž interiérových dveří?