LivingMag.cz

Bydlení ve stylu Provence. Jaké dekory nesmí chybět?

Bydlení ve stylu Provence
Zdroj: Shutterstock.com

Toužíte po francouzském bydlení? My jsme si pro vás připravili článek, ve kterém najdete skvělé tipy, jak si zařídit dům ve stylu Provence!

Provence, region na jihu Francie, láká snad vším – Středozemním mořem, krásnou přírodou, neuvěřitelnou gastronomií, vínem a známou levandulí. Kdo jednou Provence navštívil, tomu se navždy tato krajina zapíše do srdce. Přeneste si kousek Francie i k vám domu a vybavte si byt podle vzoru Provence.

Levandule na každém kroku

Levandule je ikonickým symbolem Provence, a proto ji použijte i vy. Ať již po bytě rozvěsíte sušené kvítky, které místnosti nádherně provoní, použijete levandulové mýdlo či jako vzor na potisku na polštářích, ubrusu nebo na keramice, nezapomeňte právě na tuto fialovou květinu.

Levandulovou barvu pak můžete použít i v interiéru na stěnách, povlečení a jiných doplňcích.

Dřevo jako symbol Francie

V případě stylu Provence zapomeňte na kov a studené doplňky a barvy. Nejčastějším materiálem ve francouzských domácnostech je dřevo. Můžete si pořídit proutěné košíky, dřevěnou skříňku, stůl a židle nebo rovnou celou kuchyňskou linku. Velmi efektní je pak efekt opotřebovaného dřeva s nádechem šedivé či bílé.

Vzdušné prostory a světlé barvy

Domy v Provence mají všechny velmi světlé a vzdušné prostory. Ideálně toho docílíte velkými okny s bílými rámy, dlouhými závěsy ve světlých barvách a pastelovými barvami v interiéru.

Snažte se, aby váš byt nebyl přeplácaný, přesto zde ale nejde o studený minimalistický interiér. Byt musí působit příjemně a sympaticky.

Francouzské detaily

Celý interiér dolaďte typickými Provence detaily! Například nasbírejte co nejvíce korků od vína a ty následně dejte do skleněné nádoby či vázy. Ať už vázu postavíte doprostřed stolu či na zem, jistě bude vypadat velmi zajímavě a efektně.

Francouzi mají rádi literaturu, nezapomeňte si tedy i vy pořídit vlastní knihovnu s oblíbenými tituly. Ty postupně zaplňte francouzskými autory a knížkami.

Po bytě rozmisťte také několik květináčů s květinami. Celému domu dodají příjemný vzhled.

Nakonec si vyberte nějaké pěkné obrazy s francouzskou tematikou. Ať už se bude jednat o plakát k oblíbenému filmu nebo nápis ve francouzštině, dáte tím jasně najevo svou lásku k této zemi.

Který tip se nejvíce líbí vám? Jak by vypadal váš ideální byt? Podělte se s námi v diskuzi.1 Komentář Bydlení ve stylu Provence. Jaké dekory nesmí chybět?

  1. Styl provence je fakt super. Jen teda ceny těch dekorací nejsou zrovna nejmenší, jak jsem našla na netu. Zrovna nedávno jsem si pronajala byteček (nemám teď dostatek financí na nový byt). Takže nějak takhle si plánuji vybavit byt. No i ten nábytek je dost drahý.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..